- INPUR:blog
Witryna INPUR  /  O blogu
 
03.10.2017 - Gdańsk Osowa
Ciekawy temat ogarnialiśmy w tym tygodniu. Przemarzanie stropu. Montaż ładnych daszków nad garażami spowodował ze elewacja dostała możliwość przemarzania i zawilgocenia ścian w mieszkaniach. Dlatego postanowiliśmy pomoc i stosując pianę PUREX NG 080NF B2 W stworzyliśmy przegrodę izolacyjną ściany zewnętrznej.
 
 
 
 
02.10.2017 - Gdynia
Witam. Coraz częściej docieramy do klientów którzy zamieszkują swoje domy od wielu lat. Nowa technologia poliuretanowa pomaga przekonać ludzi do zmian w swoim domu i cieszenia się oszczędnościami wynikającymi z dobrej izolacji. Tym razem 170m2 wełny po dwudziestu latach trafiło do utylizacji . Klient zadowolony z tępa prac i ze szczelności izolacji.
 
 
 
 
26.09.2017 - Zychlin
Witam ponownie. Tym razem poniosło nas w okolice Konina. Człowiek miał fajny pomysł, aby gromadzić ludzi w małe osiedla domków, niedaleko od centrum, a jednak na uboczu w spokojnej miejscowości. Budując bardzo ładne i zarazem energooszczędne domki zdecydował się na izolację poliuretanową z piany otwarto komorowej. A jeżeli ktoś decyduje się na porządne i szybkie wykonanie to szuka firm nie tylko w koło komina. Dlatego właśnie Inpur wykonał to zlecenie. Pierwszy etap 2000m2 wykonany w cztery dni robocze. Kolejny etap tuż przed zimą. Zapraszamy do współpracy.
 
 
 
 
08.09.2017 - Szwecja
Kolejna realizacja miała miejsce na urokliwej wysepce w wiosce rybackiej na północy Szwecji. Problem polega na tym, że domki są położone na skałach znajdujących się w wodzie. Brak możliwości zastosowania tradycyjnych metod izolacji ze względu na częste zmiany poziomu wody spowodował, że właściciel zdecydował się na nowoczesne technologie. A jak nowoczesne technologie to oczywiście poliuretan i INPUR. Zastosowaliśmy pianę zamkniętokomorową PUREX NG- 0428 na całą powierzchnię domku. Inwestor zadowolony z tępa prac i technologii. Firma INPUR zadowolona, że mogliśmy zwiedzić kawałek Europy z perspektywy kabiny samochodowej i możemy zaznaczyć kolejną realizację na naszej mapie inwestycji.
 
 
 
 
17.08.2017 - Tczew
Niedawno trafił do nas zarządca wspólnoty mieszkaniowej, który zaproponował spotkanie w starej kamienicy by spróbować pomóc mieszkańcom zaoszczędzić koszty utrzymania budynku. Jest to budynek czterokondygnacyjny, w którym bardzo prężnie działa wspólnota. Solidarnie postanowiono żeby wykonać izolacje. Po przemyśleniach i ustaleniach wybrano izolacje poliuretanowa. W pierwszym etapie postanowiono zatrzymać ciepło w całym budynku na dłuższy czas dlatego wykonaliśmy izolacje poddasza. Izolacje wykonaliśmy bez zbędnych ceregieli w 8 godzin 280m2. Kolejny etap odizolowania nastąpi poprzez zastosowanie piany zamkniętokomórkowej na stropach piwnic , ale do takiej realizacji trzeba przygotować podłoże. Ponieważ jest to kamienica przedwojenna muszą zostać naprawione i wzmocnione stropy piwnic by była pewność że po zaizolowaniu nie będzie żadnych pęknięć stropów piwnicznych.
 
 
 
 
11.08.2017 - Rewa
Pięć lat zastanawiania się dlaczego rachunki za ogrzewanie i klimatyzację co roku są wyższe. Media drożeją? Nie koniecznie. Zwiększa się zużycie energii na metr sześcienny. Dom wybudowany 25m od linii brzegowej Bałtyku musi być narażony na nawiewanie wilgotnego powietrza w połać dachową i co za tym idzie w izolację z wełny mineralnej. Wilgotne i mroźne powietrze od wody powodowało zawilgocenie i zmrożenie izolacji. Niestety coraz chłodniejsze lata nie pozwoliły na konkretną wentylację i osuszenie izolacji wełnianej. I właśnie z powodu wzrastających kosztów utrzymania inwestor zdecydował się na wymianę izolacji. Zastosowaliśmy 20cm izolacji poliuretanowej z piany otwartokomorowej PUREX NG-0808NF - B2. Dlaczego tak cienko? Niestety nie było więcej miejsca, ponieważ była demontowana boazeria i miała wrócić na to samo miejsce. Mamy nadzieję, że inwestor będzie zadowolony. Powiem więcej - jestem pewien, że inwestor będzie zadowolony
 
 
 
 
08.08.2017 - Gdynia Witomino
Tym razem realizacja przebudowy budynku. Budynek z lat 80 otrzymał jedno dodatkowe piętro, czyli poddasze mieszkalne. Poprzednia izolacja to keramzyt zakryty papą. Troszkę nie na te czasy. Po przebudowie dom otrzymał skośny dach z bardzo dużymi oknami naświetlającymi pokoje. Dlatego też skutecznym rozwiązaniem było zastosowanie izolacji poliuretanowej otwartokomorowej o grubości 25cm. Dom ten znajduje się w sąsiedztwie naszej firmy dlatego będę bacznie obserwował zachowanie się izolacji podczas zimy.
 
 
 
 
07.08.2017 - Boże Pole
Nie często, ale zdarza się nam izolować bardzo małe domki na RODOS. Ludzie decydujący się na zamieszkanie na ogrodach działkowych zdają sobie sprawę, że są to tereny otwarte, co powoduje nadmierne działanie warunków atmosferycznch. W okresie letnim taki domek słabo zaizolowany staje się piekarnikiem, a w okresie zimowym zamrażarką. Do tego jeszcze dochodzące na działki gryzonie w poszukiwaniu jedzenia i ciepłego lokum na zimę. Dlatego zastosowanie izolacji poliuretanowej jest idealnym materiałem by wyeliminować te wszystkie przeszkody.
 
 
 
 
01.08.2017 - Gdynia
Tym razem szybka reakcja na przeciekający i przemarzający taras. W przypadku tarasów stosujemy pianę zamknietokomorową, co daje nam poza termiką również hydroizolacje. Czas wykonania 30m2 tarasu to 2 godziny pracy z przygotowaniami i 100% skuteczność.
 
 
 
 
19.07.2017 - Stężyca
Zaufanie i fachowość powoduje ze nasi klienci o nas pamiętają. Po dwóch latach od pierwszego kontaktu realizujemy izolację stropu domku w parterze. Na tą chwilę nasz klient nie decyduje się na użytkowanie poddasza, dlatego izolujemy sufity z płyt OSB.